RRM002A24V
Mfr.Part #
RRM002A24V
Datasheet
RRM002A24V
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Stock
160
Coil Current :
125 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
19.2 VAC
Must Release Voltage :
7.2 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max